15 Ağustos 2017 Salı

İtalya'da Bir Düğün Fotoğrafı Çekimi; Tuğçe ve Guglielmo evlendi!

Her anından çok büyük keyif aldığım, bir an bile yorgunluk hissetmediğim bir çekim yaptım! Film gibiydi desem abartmış olmam. Bir kere hayatımın en uzun çekimiydi! Sabah 08:22'de ilk kareyi çektim ve 22:20'de bitirdim. Tuğçe'nin evde düğüne hazırlandığı anlardan kilisedeki nikah seremonisine, düğün yemeğinden pastasına, gelin damat çekiminden düğün eğlencesine her dakikası çok özeldi. Sabahtan geceye -en ufak bir aksama, gecikme olmadan- kusursuz bir organizasyona şahit oldu herkes...

Adana'da Tuğçe ve Guglielmo'nun nişan fotoğrafı çekimleriyle başladı hikayemiz. Düğün fotoğrafı çekimi için İtalya'ya gitme fikrini hep aramızda konuşup gülüyorduk. Ciddileşeceğini hiç düşünmemiştim. Tuğçe'nin kardeşi Selen bir gün beni aradı, Tuğçe ve Guglielmo'nun nikah için gün aldıklarını ve fotoğrafları çekmem için beni Perugia'ya davet ettiklerini söyledi. Hemen ardından uçak biletleri alındı, otel ayarlandı, vize alındı. O kadar hızlı ve güzel oldu ki her şey. Tüm gün süren çekimin her detayını anlatmaya kalksam sabaha kadar yazmam gerekir :) Bunun yerine kısa kısa notlar ve bol miktarda fotoğraf paylaşmayı tercih ettim.


Düğün sabahı Tuğçe Guglielmo'nun ailesinin evinde hazırlandı. Labirent gibi, yüksek tavanlı ve muazzam bir kokusu, kendine has dekorasyonu ve harika Perugia manzarası olan bir evdi.Tuğçe'nin saçını ve makyajını İstanbul'dan gelen sevgili Gökhan Yalçıner (Jonats Couture) yaptı o gün. 


Nikah töreninin yapıldığı kilise; -eski bir tapınak olan ve beşinci yüzyılda kiliseye dönüştürülen- Tempio di Sant'Angelo. Kilisedeki seremoni iki saate yakın sürdü.
Düğün yemeği ve eğlencesi Villa Monticelli adlı şatoda yapıldı. Villa Monticelli dokuzuncu yüzyılda kale olarak inşa edilmiş, 11. yüzyılda manastıra çevrilmiş bir yapı. 16. yüzyılda şu anki görünümüne çevriliyor ve hala tarihi dokusunu koruyor. Bahçesi, manzarası, tavanları, duvarları geçmişe yolculuk yaptırıyor adeta.

Tuğçe'nin gelinlik için tercihi; Pronovias olmuştu.Başka fotoğraflar için; www.instagram.com/tugbaolcer

italya, italya'da düğün, yurtdışında düğün, yurt dışında düğün, balayında düğün fotoğrafı çektirmek, yurtdışında düğün fotoğrafı, italyada düğün fotoğrafı, destination wedding, roma'da düğün fotoğrafı.